Aktualizovat stránku

Ctrl R

21. 11.
2020

Chceme-li znovu načíst / aktualizovat stránku, na níž se v internetovém prohlížeči nacházíme, můžeme využít několik možností. Každý z prohlížečů má v horní liště umístěnou tzv. reload ikonu na obnovení stránky, můžeme však využít i několik klávesových zkratek, které většinou fungují pro všechny prohlížeče. Základní zkratka pro obnovení stránky: stiskneme a podržíme tlačítko CTRL a zmáčkneme klávesu R (R = reload, obnovení).

Obnovení stránky

Kromě zkratky CTRL+R existuje i několik dalších, leckdy vhodnějších způsobů, jak stránku obnovit. Jedním z nich je využití klávesy F5. V obou případech se však (není-li nastaveno jinak) aktualizuje pouze dynamický obsah webu, změny grafiky či stylů (CSS) se většinou při stisknutí těchto zkratek neprojeví, budou totiž již uloženy v paměti cache.

Pro tzv. tvrdou obnovu hard F5, jež s obsahem stránky obnoví i uloženou paměť, využijeme klávesovou zkratku CTRL+F5 nebo SHIFT+F5 nebo CTRL+SHIFT+F5, podle prohlížeče. Např. Mozilla Firefox reaguje pouze na CTRL, Google Chrome na obojí.

klávesová zkratka: CTRL+R
  • funkce zkratky: obnoví obsah aktuální webové stránky
  • funkčnost/využití: internetové prohlížeče

Zápis zkratky CTRL+R na klávesnici:

Ctrl R

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Oblíbené zkratky
Víte, že:
Rozsireni Projektor
pokud pracujete s více monitory ve Windows, můžete snadno přepínat mezi režimy zobrazení rozšířit / duplikovat / první monitor / druhý monitor. Slouží k tomu klávesová zkratka Win+P
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva