Je větší nebo rovno ≥

Vetsi Neborovno

Matematické znaménko , (je větší nebo rovno) není na základní klávesnici uveden. Pro jeho zapsání musíme využít znalosti ASCII tabulky. Stiskneme a podržíme tl. levý ALT a následně zapíšeme na numerické klávesnici 8805. Pokud chceme zapsat znaménko  (je menší nebo rovno) postupujeme obdobně, zadáme levý ALT + 8804.

Zápis znamének je větší než nebo je menší než využijeme zkratku pravý ALT + tečka = > a pravý ALT + čárka = <.

Znaménka se zapisují obtížně, proto většina matematických či programovacích nástrojů místo nich využívá zápis stylem >=, tedy ze znaménka udělá dva oddělené symboly je menší a je rovno. Samostatně zapsané znaménko využijeme především při zápisu výpočtů k tisku.

zápis znaku: Je větší nebo rovno ≥
  • běžný zápis: levý ALT+8805
  • ASCII zápis: levý ALT+8805
  • UNICODE zápis: U+2265

Jak zapsat Je větší nebo rovno ≥ na klávesnici:

Vetsi Nebo Rovno
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Win10

ve Windows 10 je od aktualizace October 2018 (označení v. 1809) možné zpřístupnit pro schránku paměť? Možnost kopírovat (CTRL+C) data do schránky a následně je z ní vkládat (CTRL+V) je tak nyní ještě efektivnější. Slouží k tomu klávesa Win+C

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva