Mřížka #

Mrizka

Mřížka (hash, nesprávně hashtag) patří mezi základní symboly na klávesnici. Má hojné využití ve všech oborech včetně programování, ale stále častěji se používá v rámci sociálních sítí, kde slouží jako zástupný štítek/rubrika pro téma, které se za něj zapíše. Mřížku zapíšeme tak, že podržíme pravé tl. Alt a zmáčkneme tlačítko X.

Hashtag?

Právě v souvislosti se stále širším využitím mřížky v rámci sociálních sítí se začal tento symbol označovat jako „hashtag“, což není zcela přesné. Mřížka se anglicky řekne hash, připojením slova tag – znak vznikne hashtag. Hashtag slouží jako štítek pro kategorizaci témat. Tedy: #text = hashtag, # = hash.

zápis znaku: Mřížka #
  • běžný zápis: pravý ALT+X
  • alternativní zápis: levý ALT + levý CTRL + X
  • ASCII zápis: ALT+35
  • UNICODE zápis: U+0023
  • funkčnost/využití: univerzální

Jak zapsat Mřížka # na klávesnici:

Mrizka
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Anonymni

se ve vašem oblíbeném prohlížeči můžete přepnout do anonymního (incognito) režimu pomocí klávesové zkratky? Pro Mozilla Firefox a Internet Explorer zadejte CTRL+SHIFT+P, pro Google Chrome, Operu a další prohlížeče založené na projektu Chromium CTRL+SHIFT+N

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva