Znovunačtení stránky včetně grafiky

Ctrl Shift F5

Klávesové zkratky pro znovunačtení aktivní internetové stránky jsme si již zmiňovali dvakrát. Šlo o windowsovskou zkratku CTRL+R a jednoduchou klávesu F5, přičemž obě fungují ve všech základních webových prohlížečích. Problém nastane, pokud stránky vytváříme nebo prostě z nějakého důvodu žádáme, aby se načetly kompletně znovu. Dnešní prohlížeče totiž ve snaze zrychlit načítání webu načtou grafiku a potřebné styly pouze jednou a po určitou dobu je uchovávají uloženy v mezipaměti cache. Obě zkratky však (není-li nastaveno jinak) aktualizují pouze dynamický obsah webu, změny grafiky či stylů (CSS) se většinou při stisknutí těchto zkratek neprojeví, zůstávají uloženy v cache.

Pro tzv. tvrdou obnovu hard F5, jež s obsahem stránky obnoví i uloženou paměť, využijeme klávesovou zkratku CTRL+F5 nebo SHIFT+F5 nebo CTRL+SHIFT+F5, podle prohlížeče. Např. Mozilla Firefox reaguje pouze na CTRL, Google Chrome na obojí.

klávesová zkratka: CTRL+SHIFT+F5
  • funkce zkratky: kompletní aktualizace stránky
  • funkčnost/využití: internetové prohlížeče

Zápis zkratky CTRL+SHIFT+F5 na klávesnici:

Ctrl Shift F5
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Win10

ve Windows 10 je od aktualizace October 2018 (označení v. 1809) možné zpřístupnit pro schránku paměť? Možnost kopírovat (CTRL+C) data do schránky a následně je z ní vkládat (CTRL+V) je tak nyní ještě efektivnější. Slouží k tomu klávesa Win+C

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva