Přepínání mezi okny

Alt Tab

Jedna z klávesových zkratek, které používám nejčastěji, jestli ne vůbec nejčastější, je funkce pro přepínání mezi spuštěnými okny. Funkce je všestranně využitelná a výrazně usnadňuje práci na počítači, kdykoliv totiž potřebuji rychle přepnout dvě a více oken, umožní mi operaci provést několikanásobně rychleji. Postup: stiskneme a podržíme tl. levý ALT a zmáčkneme (případně opakovaně mačkáme) klávesu TAB (tabulátor), jež se nachází vlevo nahoře na klávesnici. Nejefektivněji toho docílíme patrně tak, že levý ALT držíme palcem levé ruky a kl. TAB mačkáme prsteníčkem levé ruky.

Prepinani Oken

Funkce přepínání mezi okny

Ve chvíli, kdy poprvé zmáčkneme ALT+TAB, resp. podržíme levý ALT a zmáčkneme TAB, se zobrazí tabulka viz náhled výše, která obsahuje veškerá aktivní (spuštěná) okna aplikací. Opakovaným mačkáním klávesy TAB (přičemž stále držíme levý ALT) přepínáme mezi jednotlivými okny.

Tip: Potřebujete-li co nejrychleji přepínat mezi dvěma okny, nečekejte, až se tabulka zobrazí, ale pouze rychle zmáčkněte ALT+TAB a okno se automaticky přepne na poslední použité. Opakováním této operace se zase vrátíte do původního okna.

klávesová zkratka: ALT+TAB
  • funkce zkratky: přepínání mezi spuštěnými okny
  • funkčnost/využití: univerzální, funguje v celém OS Windows

Zápis zkratky ALT+TAB na klávesnici:

Alt Tab
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Anonymni

se ve vašem oblíbeném prohlížeči můžete přepnout do anonymního (incognito) režimu pomocí klávesové zkratky? Pro Mozilla Firefox a Internet Explorer zadejte CTRL+SHIFT+P, pro Google Chrome, Operu a další prohlížeče založené na projektu Chromium CTRL+SHIFT+N

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva