Přepnutí do adresního řádku

F6

K přepnutí do adresní lišty (adresního řádku) v prohlížeči slouží klávesová zkratka CTRL+L, která funguje univerzálně, ale také méně používaná možnost: funkční klávesa F6. Ta je přirozeně rychlejší, ale není tak všeobecně použitelná.

Funkční klávesa F6 funguje v internetových prohlížečích Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Internet Explorer, MS Edge či Brave a dalších, naproti tomu nefunguje v prohlížeči Opera.

Nefunguje ani v průzkumníku Windows a dalších programech od Microsoftu. Používáte-li však jiný prohlížeč, než je Opera, může se vám tato zjednodušující klávesa hodit.

klávesová zkratka: F6
  • funkce zkratky: přepne kurzor na adresní řádek
  • funkčnost/využití: internetové prohlížeče kromě Opery

Zápis zkratky F6 na klávesnici:

F6
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Anonymni

se ve vašem oblíbeném prohlížeči můžete přepnout do anonymního (incognito) režimu pomocí klávesové zkratky? Pro Mozilla Firefox a Internet Explorer zadejte CTRL+SHIFT+P, pro Google Chrome, Operu a další prohlížeče založené na projektu Chromium CTRL+SHIFT+N

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva