Vyhledávání textu

Ctrl F

Pokud chceme na stránce, wordovském dokumentu či třeba v “pdf’ku” nebo kdekoliv jinde vyhledat určitou část textu, použijeme nesmírně mocný nástroj CTRL+F (F jako find najít). Postup: Zmáčkneme a podržíme tlačítko CTRL a stiskneme klávesu F. Následně se zobrazí dialogové okno, které je pro každý program jiné (ve Wordu je to samostatné okno s možnostmi, v prohlížečích malé okénko), ale platí, že do něj stačí zadat požadovanou frázi či část textu a okamžitě nám nalezne žádaný text.

Tímto způsobem lze nesmírně efektivně prohledávat weby, dokumenty, knížky a v zásadě jakýkoliv text. Funkci vylhedávání podporuje naprostá většina programů, pokud ji nemá naopak schválně zablokovanou (např. autorské texty, elektronické testy, atd.) nebo pokud není text naskenován z dokumentu a není převeden funkcí OCR pro převod skenovaného plátna na text.

klávesová zkratka: CTRL+F
  • funkce zkratky: vyhledávání
  • funkčnost/využití: univerzální

Zápis zkratky CTRL+F na klávesnici:

Ctrl F
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Anonymni

se ve vašem oblíbeném prohlížeči můžete přepnout do anonymního (incognito) režimu pomocí klávesové zkratky? Pro Mozilla Firefox a Internet Explorer zadejte CTRL+SHIFT+P, pro Google Chrome, Operu a další prohlížeče založené na projektu Chromium CTRL+SHIFT+N

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2020 Na klávesnici | tvorba admiva