Automatické ukládání snímků obrazovky

Win Prtscr

Víte, jak automaticky ukládat snímky obrazovky? Jak známo, k jejich “vyfocení” slouží klávesa PrtScr, ta je však pouze ukládá do mezipaměti, dočasné systémové schránky, a pokud je chcete uložit, musíte je nejprve pomocí zkratky CTRL+V někam vložit (obvykle do grafického editoru typu Malování či textového dokumentu ve Wordu atp.). Od verze Windows 10 je však možné tyto snímky ukládat zcela automaticky bez nutnosti další operace, a to následovně: Stiskneme a podržíme tlačítko WIN (Windows) a zmáčkneme klávesu PrtScr.

Kombinace WIN+PrtScr umožňuje automaticky ukládat snímky obrazovky, a to do složky uživatele Obrázky -> Snímky obrazovky.

Alternativním způsobem je využít některý z externích programů pro vytváření snímků, kterých je i ve verzi zdarma celá řada a umí další pokročilé funkce snímání.

klávesová zkratka: WIN+PrtScr
  • funkce zkratky: snímek obrazovky automaticky uloží
  • funkčnost/využití: Windows 10

Zápis zkratky WIN+PrtScr na klávesnici:

Win Prtscr
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Anonymni

se ve vašem oblíbeném prohlížeči můžete přepnout do anonymního (incognito) režimu pomocí klávesové zkratky? Pro Mozilla Firefox a Internet Explorer zadejte CTRL+SHIFT+P, pro Google Chrome, Operu a další prohlížeče založené na projektu Chromium CTRL+SHIFT+N

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva