Je menší nebo rovno ≤

Mensi Nebo Rovno

Matematické znaménko , (je menší nebo rovno) není na základní klávesnici uveden. Pro jeho zapsání musíme využít znalosti ASCII tabulky. Stiskneme a podržíme tl. levý ALT a následně zapíšeme na numerické klávesnici 8804. Pokud chceme zapsat znaménko ≥ (je větší nebo rovno) postupujeme obdobně, zadáme levý ALT + 8805.

Zápis znamének je větší než nebo je menší než využijeme zkratku pravý ALT + čárka = < a pravý ALT + tečka = >.

Znaménka se zapisují obtížně, proto většina matematických či programovacích nástrojů místo nich využívá zápis stylem <=, tedy ze znaménka udělá dva oddělené symboly je menší a je rovno. Samostatně zapsané znaménko využijeme především při zápisu výpočtů k tisku.

zápis znaku: Je menší nebo rovno ≤
  • běžný zápis: levý ALT+8804
  • ASCII zápis: levý ALT+8804
  • UNICODE zápis: U+2264
  • funkčnost/využití: využití v matematických zápisech

Jak zapsat Je menší nebo rovno ≤ na klávesnici:

Mensi Nebo Rovno
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Anonymni

se ve vašem oblíbeném prohlížeči můžete přepnout do anonymního (incognito) režimu pomocí klávesové zkratky? Pro Mozilla Firefox a Internet Explorer zadejte CTRL+SHIFT+P, pro Google Chrome, Operu a další prohlížeče založené na projektu Chromium CTRL+SHIFT+N

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva