Rychlé spuštění aplikací

Win Cislo

V systému Windows je nejpozději od verze 7 zakomponován velmi šikovný pomocník, který nám dopomůže k rychlému zapnutí až deseti předvolených aplikací, a to pomocí jednoduché klávesové zkratky. Ta souvisí s panelem rychlého spuštění, což je ten, který máme na spodní liště Windows (pokud ji nemáte manuálně umístěnou jinde).

Tyto aplikace lze rychle spustit pomocí klávesové zkratky WIN + číslo přiřazené té které aplikaci podle pořadí zleva doprava (aplikace zcela vlevo má číslo 1, napravo od ní má číslo 2., atd.)

Panel rychlého spuštění

Panel rychlého spuštění

Dle příkladu z výše uvedeného náhledového obrázku by tedy platilo:

při stisknutí klávesy WIN+1 spustíme Google Chrome, WIN+2 MS Excel, WIN+3 Mozilla FireFox, WIN+4 Internet Explorer, WIN+5 Opera, WIN+6 Průzkumník Windows 7.

klávesová zkratka: WIN+číslo
  • funkce zkratky: rychlé spuštění přiřazené aplikace
  • funkčnost/využití: OS Windows (od verze 7)

Zápis zkratky WIN+číslo na klávesnici:

Win Cislo
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Win10

ve Windows 10 je od aktualizace October 2018 (označení v. 1809) možné zpřístupnit pro schránku paměť? Možnost kopírovat (CTRL+C) data do schránky a následně je z ní vkládat (CTRL+V) je tak nyní ještě efektivnější. Slouží k tomu klávesa Win+C

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva