Jak uložit soubor

Ctrl S

23. 10.
2020

Klávesová zkratka pro ukládání aktivního souboru patří mezi ty nejpoužívanější. Postup je jednoduchý: podržím tl. CTRL a zmáčkneme klávesu S (= save, uložit). Takto můžeme ukládat dokumenty v textových či tabulkových procesorech jako je MS Word, MS Excel a jejich ekvivalenty. Klávesovou zkratku využijete také pro ukládání webových stránek či jiných souborů z webu (např. obrázků) a vůbec všeho, co lze uložit na disk.

Jak průběžně ukládat dokument

Máme-li rozpracovaný nějaký soubor a nemáme povoleno automatické ukládání, určitě by nebylo dvakrát efektivní ukládat soubor pomocí myši. Právě k tomuto účelu slouží klávesová zkratka CTRL+S, díky níž si můžete soubor průběžně ukládat ve všech běžných editorech.

 

Klávesová zkratka pro uložit jako

Nechceme-li soubor ukládat průběžně, ale naopak jej uložit jako, tzn. otevřít průzkumníka a zvolit jinou cestu, do níž soubor uložíme, využijeme klávesovou zkratku CTRL+SHIFT+S, někdy (např. ve Wordu) lze k tomuto účelu využít klávesu F12.

klávesová zkratka: CTRL+S
  • funkce zkratky: uloží aktivní okno/soubor/stránku
  • funkčnost/využití: téměř všude v OS Windows

Zápis zkratky CTRL+S na klávesnici:

Ctrl+s

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Oblíbené zkratky
Víte, že:
Anonymni

se ve vašem oblíbeném prohlížeči můžete přepnout do anonymního (incognito) režimu pomocí klávesové zkratky? Pro Mozilla Firefox a Internet Explorer zadejte CTRL+SHIFT+P, pro Google Chrome, Operu a další prohlížeče založené na projektu Chromium CTRL+SHIFT+N

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva