Jak otevřít soubor

Ctrl O

21. 10.
2020

Chceme-li otevřít soubor či nějaký dokument, nemusíme v programech postupovat dle zaběhlých kroků (horní lišta->soubor->otevřít). I v tomto případě si dopomůžeme funkcí jednoduché klávesové zkratky, která není přes zjevnou úsporu času příliš oblíbená. Postup je snadný, stačí v aktivním programu podržet tlačítko CTRL a zmáčknout O jako openotevřít a následně se objeví nové dialogové okno s průzkumníkem cesty k souboru, který chceme otevřít.

Zkratka má mimo jiné využití v programech MS Office jako Word či Excel a ekvivalentech (Libre Office, Open Office), webových prohlížečích, multimediálních přehrávačích, pdf prohlížečích, atd.

klávesová zkratka: CTRL+O
  • funkce zkratky: Otevře dialogové okno s výběrem souboru, který chceme otevřít
  • funkčnost/využití: Windows, Office (Word, Excel, PowerPoint), audio/video přehrávače (VLC Player), Acrobat Reader,…

Zápis zkratky CTRL+O na klávesnici:

Ctrl O

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Oblíbené zkratky
Víte, že:
Rozsireni Projektor
pokud pracujete s více monitory ve Windows, můžete snadno přepínat mezi režimy zobrazení rozšířit / duplikovat / první monitor / druhý monitor. Slouží k tomu klávesová zkratka Win+P
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva