Zavření aktivního okna

Alt F4

Pokud chceme rychle a hlavně spolehlivě zavřít aktivní program či okno, využijeme jednu z nejpoužívanějších klávesových zkratek vůbec: podržíme tl. levý ALT a zároveň zmáčkneme klávesu F4 (nachází se vlevo nahoře na klávesnici).

Jak na vypnutí programu?

Často se vám stane, že spustíte program, u nějž není zobrazeno standardní okno s ikonou křížku pro vypnutí vpravo nahoře. V těchto chvílích využijete zkratku ALT + F4 a zkrátíte si čas hledáním. Má samozřejmě i širší využití, opakovaným mačkáním můžete vypínat více aktivních aplikací a pokud je aktivní plocha Windows a zmáčknete ALT + F4, můžete zadat vypnutí / restartování / hibernaci / spánek celého zařízení. Zkratka funguje jak na zařízení s OS Windows všech verzí, tak i v naprosté většině distribucí Linuxu.

Ekvivalentem pro MAC OS je zkratka COMMAND + W.

Znát ALT+F4 je pro každého uživatele klávesnice zkrátka nezbytností.

zápis znaku: Zavření aktivního okna
  • funkce zkratky Zavření aktivního okna: zavře aktivní okno / zavře zapnutý program
  • funkčnost/využití: Windows, Linux

Zápis zkratky Zavření aktivního okna na klávesnici:

Alt F4
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Anonymni

se ve vašem oblíbeném prohlížeči můžete přepnout do anonymního (incognito) režimu pomocí klávesové zkratky? Pro Mozilla Firefox a Internet Explorer zadejte CTRL+SHIFT+P, pro Google Chrome, Operu a další prohlížeče založené na projektu Chromium CTRL+SHIFT+N

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2020 Na klávesnici | tvorba admiva