Dělení ÷

Deleno

Symbol pro děleno ÷ tak, jak jej známe např. na kalkulačkách, se zapisuje tak, že podržíme kl. pravý ALT a stiskneme tl. Ú. Je nicméně pravdou, že tento zápis je vhodný pouze někdy. Děleno lze na PC zapsat minimálně čtyřmi různými způsoby, které si dále rozebereme.

Jak zapsat děleno

Krom již zmíněného postupu pravý ALT+Ú jej lze samozřejmě zapsat slovně „5 děleno 2“, s čímž by se patrně nikdo z nás nespokojil. Třetí možností je pak použít klasickou dvojtečku (pomocí SHIFT + klávesy pro tečku). S tímto zápisem už by si většina z nás vystačila, pokud jej však chceme využít k výpočtu např. u tabulkových procesorů typu MS Excel, nebude nám fungovat (stejně jako dva předešlé), neboť dvojtečka zde plní zcela jinou funkci (určuje souřadnice).

Zbývá nám tedy lomítko /. To bude v Excelu fungovat korektně a pokud potřebujete vypočítat nějakou operaci, je asi tou jedinou správnou volbou.

Deleni

Jaký způsob užití znaménka pro dělení je nejvhodnější?

K čemu tedy využijeme zápis ÷? Přiznám se, že jsem jej asi nikdy efektivně nevyužil a napadá mě pouze využití k zápisu matematických příkladů, jež budou následně vytištěny, př. 5 ÷ 2 = ?

zápis znaku: Dělení ÷
  • běžný zápis: pravý ALT + Ú
  • ASCII zápis: ALT+246
  • UNICODE zápis: U+00F7
  • funkčnost/využití: tvorba matematických příkladů

Jak zapsat Dělení ÷ na klávesnici:

Deleno
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Rozsireni Projektor
pokud pracujete s více monitory ve Windows, můžete snadno přepínat mezi režimy zobrazení rozšířit / duplikovat / první monitor / druhý monitor. Slouží k tomu klávesová zkratka Win+P
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2020 Na klávesnici | tvorba admiva