Jak rychle vyvolat tisk

Ctrl P

19. 11.
2020

Mezi základní klávesové zkratky patří možnost vyvolání rychlého tisku dokumentu, obrázků, webových stránek, zkrátka jakéhokoliv vizuálního souboru. Vždy je sice dostupný nějaký editor či prohlížeč, v jehož horní liště takovou možnost nalezneme (obvyklou cestou je položka Soubory->Tisk), nicméně takový proces pár sekund zabere. Vše urychlí jednoduchá klávesová zkratka: postupujeme tak, že stiskneme a podržíme tlačítko CTRL a zmáčkneme klávesu P (P = print, tj. tisk). Následně se zobrazí dialogové okno, které se bude lišit podle typu souboru i nástrojů, které máme připraveny ve výchozím nastavení pro tisk.


Vyvolání rychlého tisku

Pokud klávesovou zkratku CTRL+P použijeme například v průzkumníku na vybraný soubor s obrázkem, zobrazí se jednoduché dialogové okno pro tisk, kde navolíme rozložení, tiskárnu, formát papíru či kvalitu tisku a následně již stisknutím tl. TISK soubor vytiskneme. Nevýhodou tohoto postupu je právě omezený počet parametrů. Veškeré nastavení a možnosti tiskárny zde však dodělat i zde, a to vyvoláním možností, viz příloha níže:

Tisk Nahled

Dialogové okno ve Win7 po zmáčknutí kl. zkratky CTRL+P a postup k zobrazení možností Vaší tiskárny

 

Rychlý tisk v prohlížeči

Pokud klávesovou zkratku CTRL+P použijeme v internetovém prohlížeči, otevře se nám v závislosti na typu prohlížeče (případně užívaného doplňku pro prohlížeč) dialogové okno pro tisk. Stejně jako v případě okna v OS Windows i zde bude v nabídce spíše jen základní výběr parametrů. Zobrazení všech možností tiskárny by však i v prohlížečích mělo být možné, jen jej každý bude mít přístupný jinde. Příklad v Google Chrome níže:

Tisk Nahled Chrome

Dialogové okno v prohlížeči Google Chrome po zmáčknutí kl. zkratky CTRL+P a postup k zobrazení možností Vaší tiskárny

klávesová zkratka: CTRL+P
  • funkce zkratky: vyvolá dialogové okno pro tisk
  • funkčnost/využití: univerzální

Zápis zkratky CTRL+P na klávesnici:

Ctrl P

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější příspěvky
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Win10

ve Windows 10 je od aktualizace October 2018 (označení v. 1809) možné zpřístupnit pro schránku paměť? Možnost kopírovat (CTRL+C) data do schránky a následně je z ní vkládat (CTRL+V) je tak nyní ještě efektivnější. Slouží k tomu klávesa Win+C

...více
Oblíbené znaky
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Časté štítky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva