Jak rychle vyvolat tisk

Ctrl P

Mezi základní klávesové zkratky patří možnost vyvolání rychlého tisku dokumentu, obrázků, webových stránek, zkrátka jakéhokoliv vizuálního souboru. Vždy je sice dostupný nějaký editor či prohlížeč, v jehož horní liště takovou možnost nalezneme (obvyklou cestou je položka Soubory->Tisk), nicméně takový proces pár sekund zabere. Vše urychlí jednoduchá klávesová zkratka: postupujeme tak, že stiskneme a podržíme tlačítko CTRL a zmáčkneme klávesu P (P = print, tj. tisk). Následně se zobrazí dialogové okno, které se bude lišit podle typu souboru i nástrojů, které máme připraveny ve výchozím nastavení pro tisk.

Vyvolání rychlého tisku

Pokud klávesovou zkratku CTRL+P použijeme například v průzkumníku na vybraný soubor s obrázkem, zobrazí se jednoduché dialogové okno pro tisk, kde navolíme rozložení, tiskárnu, formát papíru či kvalitu tisku a následně již stisknutím tl. TISK soubor vytiskneme. Nevýhodou tohoto postupu je právě omezený počet parametrů. Veškeré nastavení a možnosti tiskárny zde však dodělat i zde, a to vyvoláním možností, viz příloha níže:

Tisk Nahled

Dialogové okno ve Win7 po zmáčknutí kl. zkratky CTRL+P a postup k zobrazení možností Vaší tiskárny

 

Rychlý tisk v prohlížeči

Pokud klávesovou zkratku CTRL+P použijeme v internetovém prohlížeči, otevře se nám v závislosti na typu prohlížeče (případně užívaného doplňku pro prohlížeč) dialogové okno pro tisk. Stejně jako v případě okna v OS Windows i zde bude v nabídce spíše jen základní výběr parametrů. Zobrazení všech možností tiskárny by však i v prohlížečích mělo být možné, jen jej každý bude mít přístupný jinde. Příklad v Google Chrome níže:

Tisk Nahled Chrome

Dialogové okno v prohlížeči Google Chrome po zmáčknutí kl. zkratky CTRL+P a postup k zobrazení možností Vaší tiskárny

klávesová zkratka: CTRL+P
  • funkce zkratky: vyvolá dialogové okno pro tisk
  • funkčnost/využití: univerzální

Zápis zkratky CTRL+P na klávesnici:

Ctrl P
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Rozsireni Projektor
pokud pracujete s více monitory ve Windows, můžete snadno přepínat mezi režimy zobrazení rozšířit / duplikovat / první monitor / druhý monitor. Slouží k tomu klávesová zkratka Win+P
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2020 Na klávesnici | tvorba admiva