Zemřel autor klávesových zkratek CTRL+C & CTRL+V

Larry Tesler

10. 08.
2020

Začátkem roku obletěla svět smutná zpráva. Ve věku 74 let zemřel Larry Tesler, legenda IT, jíž mimo jiné vděčíme za existenci klávesových zkratek copy and paste (CTRL+C a CTRL+V) pro kopírování a vkládání dat do/ze schránky. Autor bezesporu nejpoužívanějších zkratek na klávesnici nebyl jen velikým vizionářem, ale především geniálním vědcem, který se v IT odvětví pohyboval celý život a spolupracoval s firmami jako Xerox, Apple, Amazon či Yahoo.

1973

Nejdůležitější okamžik v jeho profesní dráze nastal roku 1973. Právě tehdy, když ještě pracoval pro firmu Xerox, přišla na svět dvojice klávesových zkratek „copy and paste“ CTRL+C a CTRL+V, která navždy změnila způsob používání klávesnice a stala se základním předpokladem pro práci v textových procesorech, kopírování/přesun dat v grafických správcích souborů a… no vlastně všude.

Budiž mu země lehká!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Oblíbené zkratky
Víte, že:
Rozsireni Projektor
pokud pracujete s více monitory ve Windows, můžete snadno přepínat mezi režimy zobrazení rozšířit / duplikovat / první monitor / druhý monitor. Slouží k tomu klávesová zkratka Win+P
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva