Jak vybrat vše

Ctrl A

Víte, jak na stránce, v dokumentu či kdekoliv jinde vybrat všechen obsah? Veškerý text, soubory, objekty či jiný obsah v daném programu vybereme tak, že stiskneme a podržíme tl. CTRL a zmáčkneme klávesu A (zapamatujeme si tak, že jde o anglickou zkratku slova all = vše).

Využití zkratky CTRL+A

Využití zkratky je prakticky univerzální. Můžeme tak vybrat všechen text v textovém procesoru jako Word či ekvivalenty, vybrat všechny objekty při práci v grafickém programu či všechny soubory v aktivní složce průzkumníku / správce souborů. Zkrátka a dobře, kdykoliv potřebujeme vybrat všechen obsah, využijeme základní klávesovou zkratku CTRL+A, kterou by si měl každý z nás dobře zapamatovat.

klávesová zkratka: CTRL+A
  • funkce zkratky: vybrat všechen obsah
  • funkčnost/využití: univerzální

Zápis zkratky CTRL+A na klávesnici:

Ctrl A
Oblíbené zkratky
Víte, že:
Rozsireni Projektor
pokud pracujete s více monitory ve Windows, můžete snadno přepínat mezi režimy zobrazení rozšířit / duplikovat / první monitor / druhý monitor. Slouží k tomu klávesová zkratka Win+P
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2020 Na klávesnici | tvorba admiva