Jak vybrat vše

Ctrl A

03. 11.
2020

Víte, jak na stránce, v dokumentu či kdekoliv jinde vybrat všechen obsah? Veškerý text, soubory, objekty či jiný obsah v daném programu vybereme tak, že stiskneme a podržíme tl. CTRL a zmáčkneme klávesu A (zapamatujeme si tak, že jde o anglickou zkratku slova all = vše).

Využití zkratky CTRL+A

Využití zkratky je prakticky univerzální. Můžeme tak vybrat všechen text v textovém procesoru jako Word či ekvivalenty, vybrat všechny objekty při práci v grafickém programu či všechny soubory v aktivní složce průzkumníku / správce souborů. Zkrátka a dobře, kdykoliv potřebujeme vybrat všechen obsah, využijeme základní klávesovou zkratku CTRL+A, kterou by si měl každý z nás dobře zapamatovat.

klávesová zkratka: CTRL+A
  • funkce zkratky: vybrat všechen obsah
  • funkčnost/využití: univerzální

Zápis zkratky CTRL+A na klávesnici:

Ctrl A

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Oblíbené zkratky
Víte, že:
Anonymni

se ve vašem oblíbeném prohlížeči můžete přepnout do anonymního (incognito) režimu pomocí klávesové zkratky? Pro Mozilla Firefox a Internet Explorer zadejte CTRL+SHIFT+P, pro Google Chrome, Operu a další prohlížeče založené na projektu Chromium CTRL+SHIFT+N

...více
Vlastní zkratky
Příklad práce s HotkeyP

Chtěli byste si vytvořit vlastní klávesovou zkratku na vypnutí monitoru, zesílení zvuku, přeskočení písničky či spuštění aplikace? S programem HotkeyP, který je navíc zcela zdarma, je to snadné.

...více
Oblíbené znaky
Virtuální klávesnice
Virtuální klávesnice

podporuje desítky jazyků z celého světa

Rychlá mapa stránek
© 2021 Na klávesnici | tvorba admiva